SaldeoSMART – elektroniczny obieg dokumentów

SaldeoSMART to rozwiązanie dla biur rachunkowych i firm, które automatycznie odczytuje dane z dokumentów kosztowych i zakupowych oraz hurtowo wprowadza je do programów księgowych. Rozpoznaje również pozycje towarów z faktur zakupu i sprzedaż do tworzenia JPK i PZ.

Obniża koszty wprowadzania dokumentów w biurach rachunkowych oraz firmach z działem księgowym. Dzięki skanowaniu faktur zyskujesz czas, eliminujesz błędy.

Jak to działa?

Plik z fakturami w PDF dodajesz do aplikacji.

Jeśli faktury otrzymujesz w wersji papierowej, nie musisz skanować każdej z nich pojedynczo. Za pomocą skanera z automatycznym podajnikiem skanujesz paczkę nawet 80 dokumentów jednorazowo w niecałe 2 minuty (różne formaty faktur, również wielostronne).

Elektroniczne dodawanie dokumentów

Nie ma konieczności przesyłania dokumentów w wersji papierowej! Sugerujemy dążenie do tego, by to klient przesyłał dokumenty: bezpośrednio z przeglądarki, w aplikacji mobilnej, czy w formie PDF na dedykowany adres email, z którego program “zaciągnie” je do SaldeoSMART bez Twojej ingerencji. W ten sposób wyeliminujesz zbędną, zabierającą czas pracę i przejdziesz od razu do weryfikacji.

SaldeoSMART automatycznie podzieli plik na pojedyncze faktury i odczyta z dokumentu:

  • dane o dostawcy (NIP, nazwa, adres, nr konta bankowego, sprawdzenie w VIES) 
  • pełny numer faktury 
  • daty na fakturze (wystawienia, zakończenia dostawy/wykonania usługi, termin płatności)
  • kwoty brutto, netto i VAT w rozbiciu na stawki
  • waluty, w jakich wystawiona jest faktura z automatycznym przeliczeniem na dzień poprzedzający dzień dostawy z tabeli NBP
  • pozycje towarowe z faktury zakupu i sprzedaży, wraz z ilością, stawką vat i wartością

Weryfikacja i kategoryzacja dokumentów

Przy każdym dokumencie pojawia się informacja o ilości rozpoznanych danych w ujęciu procentowym. Dzięki łatwemu w obsłudze podglądowi dokumentu można szybko nadać dokumentom kategorie, zgodnie z późniejszą zasadą ich księgowania w programie księgowym. System zapamiętuje sposób księgowania, uczy się i doskonali, a w związku z tym podpowiada przy kolejnym podobnym dokumencie.

Import dokumentów do programu księgowego 

Dokument wraz z dekretacją zaimportuje się do program księgowego.

Proces importu jest szybki i skuteczny, a dokument możemy sprawnie podejrzeć bezpośrednio w programie księgowym.

Elektroniczne archiwum dokumentów

Raz dodany dokument do SaldeoSMART jest zawsze dostępny dla księgowego, pracowników biura rachunkowego i ich Klientów – 24h/dobę, z każdego miejsca na świecie. 

Dzięki systemowi automatycznego odczytywania faktur, dokumenty są dokładnie opisane, co powoduje, że ich późniejsze wyszukiwanie jest szybkie i proste.

Integracja z programami księgowymi:

enova365, Sage, Asseco Wapro, Comarch, InsERT, RAKS, Ramzes, Reset, Buchalter, SAP, Streamsoft, SKP, Mała Księgowość Rzeczpospolitej, TaxPro, Varico, Taxomatic, Bilans JR, DEMEGA, Fakt, INFOR System, KPR “bc”, KSP Logotech, Madar ERP, Microsoft Dynamics NAV

Back to top button
Close